Czy MEDYTACJA może być stylem życia?

Według mnie nawet powinna. Niektórzy przechodzą przez kursy, zobaczą filmy na YouTube, poczytają książki i …mają wiedzę. Ale w wewnętrznym spokoju nie wiedza jest ważna, tylko praktyka i rozwój poprzez doświadczenie. Dopiero wtedy zachodzi trwała przemiana. A korzyści jest wiele. Poprawia się zdrowie, pamięć, rozwija się mózg i nowe połączenia neuronalne. Po ludzku rzecz ujmując – nowe wspierające nas nawyki. 

Zaczyna się dostrzegać życie, którym się żyje, człowiek staje się radosny, spokojny i wdzięczny, przepełniony życzliwościa do siebie i innych. Relacje stają się bardziej jakościowe, bo zaczynasz być uważnym na emocje i zachowanie swoje oraz innych. Autopilot idzie w zapomnienie, dzięki czemu wychodzisz ze standardowych do tej pory relacji. 

Powiem Ci tak: ZACZYNASZ CZUĆ PEŁNIĘ ŻYCIA W SWOIM ŻYCIU.

Wybierz jak chcesz dołączyć

Czujesz więcej, dostrzegasz więcej, przeżywasz więcej. Pewne rzeczy ulegają przewartościowaniu. Wewnętrzny spokój jest prosty, ale nie jest łatwy, bo wymaga codziennej praktyki. Wybór należy do Ciebie. Możesz iść z ukochaną osobą, albo swoim psiakiem na spacer i koncentrować się tylko na tym, żeby pójść, przejść się i jak najszybciej wrócić do swoich spraw, albo… Możesz pójść i zapomnieć o celu. Rozkoszować się widokami, które Cię otaczają, zmienić rutynową drogę i odkryć coś fajnego, rozmawiać angażując się naprawdę w rozmowę, słuchać z zaciekawieniem dziecka, zobaczyć niebo, poczuć słońce, po prostu być w tym, co teraz jest. Całym sobą

To zmiana perspektywy, dzięki której życie nabiera barw i smaku. 

I można się tego nauczyć.

Szkoła ikona gł

Zapoznaj się z ofertą

Stawanie się jest poruszaniem się z miejsca

Zobacz Przykładowe Zajęcia

Zapraszam Cię do eksperymentu.

Jedyne czego potrzebujesz, to godzina Twojego czasu. Odpręż się, dołącz do mnie i zobacz jak Ci się podoba. Ta lekcja jest moim prezentem dla Ciebie. Jeżeli poczujesz po niej gotowość do dalszej praktyki, dołącz do zajęć, które prowadzę online dwa razy w tygodniu.

Wybrane specjalnie dla Ciebie

Wybrałam spośród zajęć, na których dzielę się z Tobą moją miłością do medytacji i wewnętrznego spokoju, kilka urywków specjalnie dla Ciebie. Jeżeli jeszcze potrzebujesz czasu aby się przekonać, czy to również Twoja bajka, to z całego serca Cię na nie zapraszam. A kiedy poczujesz autentyczną chęć do regularnej praktyki, będzie mi miło zobaczyć się z Tobą na moich zajęciach online.

Aktywuj dostęp do medytacji online

Jeśli czujesz, że potrzebujesz wyciszenia, spokoju, dogadania się z Twoimi myślami, a być może nawet zrozumienia emocji, to już się dłużej nie zastanawiaj, tylko dołącz do mnie dwa razy w tygodniu na regularne zajęcia. Będziemy razem praktykować wewnętrzny spokój, ćwiczyć oddech i oddawać się medytacji. Doświadczysz tego, jakie piękne są te praktyki w swojej prostocie i ile dają korzyści.
Mam nadzieję spotkać Cię na tej drodze.

FAQ

W jakim trybie odbywają się zajęcia?

Widzimy się w poniedziałki od 19:00 do 20:00 na żywo na platformie ZOOM, ale czuj w sobie spokój, jeżeli te godziny nie zawsze będą Ci pasować. Wszystkie lekcje są nagrywane i czekają na Ciebie.

Jak przebiegają zajęcia?

Podczas zajęć ćwiczymy oddech, który jest podstawą naszego życia, barometrem nastroju, regulatorem emocji, uspokojeniem w chwilach stresu, przyjacielem. Świadomy oddech wzmacnia Twój organizm i poprawia zdrowie. Praktykujemy wewnętrzny spokój, aby żyć uważnie, aby rozwijać w sobie jakości serca, takie jak życzliwość i miłość do siebie i innych. Przed praktyką jest chwila czasu na mój komentarz do niej, po to, aby pomóc Ci zrozumieć jakiej zmiany możesz się po niej w sobie spodziewać. Kończymy medytacją, którą dla Ciebie prowadzę. 

Czy każdy może medytować?

Tak, każdy. Nie ma żadnych przeciwwskazań do praktykowania medytacji. 

Czy mogę medytować gdy mam zaburzenia lękowe, depresję, ataki paniki lub zaburzenia psychotyczne?

Tak. Medytacja pomoże Ci zwłaszcza w tych obszarach. Są badania naukowe nad tym, że osoby medytujące wychodzą szybciej i skutecznie z depresji. Co do stanów lękowych i ataków paniki, to dzięki regularnej medytacji obniżysz ciśnienie krwi i spowolnisz pracę serca. Zaczniesz również głęboko i równomiernie oddychać, co będzie sygnałem dla mózgu, że może się uspokoić. Dzięki regularnym praktykom, w Twoim organizmie  obniża się  działanie hormonów stresu, a zwiększa hormonów odpowiedzialnych  za spokój. Między innymi acetylocholiny. 

Czy mogę medytować na leżąco?

Tak, możesz. Ale jest to ryzykowna pozycja, ponieważ łatwo w niej zasnąć.Warto więc zawsze na początku mieć w sobie intencję uważności i byzia w chwili obecnej.  Są niektóre medytacje, które wręcz zaleca się robić na leżąco, jak skan ciała, czy medytacja jeziora. Ważne jest to, aby być podczas nich obecnym i nie zasypiać.

Jakie korzyści będę mieć medytując? W czym mi to pomoże?

Korzyści z medytacji jest mnóstwo. Polepsza się zdrowie, lepiej kontaktujesz się ze swoimi emocjami, wychodzić z impulsywnych reakcji na różne zdarzenia, czyli z tzw. autopilota, zaczynasz dostrzegać więcej poziomów życia, poprawiasz relacje ze sobą i z innymi. Zmienia się struktura mózgu, następuje w nim trwała przemiana, tworzysz nowe, wspierające przekonania i połączenia neuronalne, które mają na nie wpływ. Jesteś uważniejsza na to, co się dzieje w Tobie, w Twoich myślach, emocjach, zmysłach, w Twoim ciele. Zaczynasz mieć ze sobą lepszy kontakt. I ta uważność rozszerza się potem na Twoich bliskich, na to co z nimi się dzieje, na ich emocje, co pozwala Wam na niesamowite polepszenie relacji. Zaczynasz czuć w sobie bardziej jakości z poziomu serca, jak miłość, wdzięczność, radość, życzliwość, połączenie z innymi. I serio, jest tego dużo więcej…

Badania naukowe wskazują na to, że systematyczne praktykowanie medytacji i wewnętrznego spokoju, daje rozmaite korzyści nie tylko dla zdrowia psychicznego, ale fizycznego. Zobacz jakie ⬇️

 • podwyższa odporność
 • redukuje stres
 • przyspiesza procesy zdrowienia i samoleczenia
 • usprawnia działanie mózgu
 • obniża ciśnienie krwi i zwalnia pracę serca
 • pomaga w redukcji bólu
 • redukuje poziom lęków i uwalnia od stresu
 • poprawia nastrój
 • zapobiega powstawaniu chorób psychosomatycznych
 • poprawia stabilność emocjonalną
 • wspomaga terapię bezsenności
 • pomaga w zachowaniu jasności myślenia

Mindfulness stwarza mnóstwo sposobności do pogłębiania zażyłości z własnym umysłem oraz docierania do naszych wewnętrznych zasobów, umożliwiających uczenie się, rozwój, powrót do zdrowia, a także zmianę sposobu pojmowania tego, kim jesteśmy i jak moglibyśmy żyć w tym świecie mądrzej, zdrowiej, sensowniej i szczęśliwiej

(John Kabat-Zinn) 

Zapisz się na newsletter

newsletter

I odbierz darmowe materiały!

nagranie praktyki mindfulness "uspokajanie umysłu”

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top

Nie przegap

Bezpłatny Webinar
JAK PLANOWAĆ, ŻEBY REALIZOWAĆ